Entuzjaści Świata zainaugurowali uniwersyteckie spotkania

Administrator 28 kwietnia 2017

Uniwersytet Entuzjastów Świata to nowa inicjatywa w Książu Wlkp. dedykowana osobom dorosłym, którzy lubią ciekawie spędzać czas. 20 kwietnia w restauracji „Słoneczny Dwór” w Radoszkowie przyszli studenci odebrali swoje indeksy z rąk „rektora” – burmistrza Książa Wlkp. Teofila Marciniaka. Gospodarz gminy wraz z dyrektorem Centrum Kultury Książ Wlkp. Mariolą Kaźmierczak uroczyście zainaugurowali w ten sposób przedsięwzięcie, w którym, na razie, udział bierze blisko 70 osób. W ramach Uniwersytetu Entuzjastów Świata odbywać się będą comiesięczne spotkania w różnej formie – m.in. wykładów i warsztatów z ciekawymi osobami (podróżnikami, dziennikarzami, nauczycielami akademickimi itd.) oraz zajęć z fizjoterapeutami. Studenci będą mogli wziąć udział również w kursach komputerowych, językowych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy samoobrony.  Podczas inauguracji dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. zapowiedziała, że jest wiele pomysłów dotyczących tematyki spotkań i jednocześnie zachęcała studentów do składania własnych propozycji w tym zakresie.

Jeśli chodzi o członkowstwo w Uniwersytecie, to nie ma ograniczenia wiekowego i jest ono bezpłatne. Nadal można również zapisywać się w jego struktury. Warunkiem uczestnictwa jest udział w zajęciach – po dwóch nieusprawiedliwionych nieobecnościach student zostaje „skreślony” z listy.

Ustalono, że spotkania członków Uniwersytetu odbywać się będą w ostatnią środę miesiąca.

Dokumenty dla studentów znajdują się w zakładce Uniwersytet Entuzjastów Świata.