Narodowe Czytanie 2017 w rytmie poloneza

Administrator 18 września 2017

Narodowe Czytanie to jedna z cyklicznych imprez, które wpisały się również w kalendarz kulturalny Książa Wlkp. Tym razem lekturą wyznaczoną przez Kancelarię Prezydenta do publicznej prezentacji było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. To jedna z lektur dla szkół ponadgimnazjalnych. Razem z Centrum Kultury Narodowe Czytanie 2017 na rynku zorganizowała Wioleta Rylska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp., która zredagowała tekst i rozdzieliła role. 9 września „Wesele” czytali Wiceburmistrz Mirela Grześkowiak razem z córką, Dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak, Wioleta Rylska z córką, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp.: Alina Słoma–Misiewicz, Henryka Kościelniak, Agnieszka Suchecka i Ewa Wasilewska – Kołodziej oraz Agnieszka Ratajczak – przedstawicielka Przedszkola Publicznego w Książu Wlkp. Część tekstu przeczytali także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp. Imprezę zwieńczył polonez, który wspólnie odtańczyły wszystkie czytające osoby.