Nominowani i laureaci Plebiscytu Bestsellery Empiku 2017 także w naszej bibliotece!

Administrator 8 lutego 2018

Rozstrzygnięcia największego plebiscytu kulturalnego w Polsce poznaliśmy 6 lutego podczas gali Bestsellery Empiku 2017. W gronie nagrodzonych laureatów w kategorii Literatura Polska i Literatura Zagraniczna ponownie znaleźli się panowie: Zygmunt Miłoszewski za powieść niekryminalną „Jak zawsze” (trzecie zwycięstwo) i Dan Brown za swój „Początek” (czwarty raz nagrodzony). W Literaturze Faktu największe uznanie zyskała książka „Macierewicz i jego tajemnice” autorstwa Tomasza Piątka, pierwsza dokumentalna książka w jego dorobku. W dziecięcej literaturze z kolei ponownie (trzeci rok z rzędu!) królowała Nela Mała Reporterka, tym razem za tytuł: „Nela i skarby Karaibów”. W kategorii Literatura Dla Młodzieży wygrało „Światło” – Jay Asher.

W naszej bibliotece można już dziś znaleźć pozycję Browna. Reszta nagrodzonych książek pojawi się tam już wkrótce ?

Poniżej inne pozycje książkowe nominowane w poszczególnych kategoriach, które już znajdują się w zasobach ksiąskiej biblioteki:

LITERATURA POLSKA:
“Gwiazdka z nieba” – Katarzyna Michalak; Znak Literanova
“Prokurator” – Paulina Świst; Wydawnictwo Akurat
“Wotum nieufności” – Remigiusz Mróz; Wydawnictwo Filia

LITERATURA ZAGRANICZNA:
“Czarownica” – Camilla Läckberg; Wydawnictwo Czarna Owca
“Mężczyzna, który gonił swój cień” – David Lagercrantz; Wydawnictwo Czarna Owca
“Mleko i miód” – Rupi Kaur; Wydawnictwo Otwarte
“Za zamkniętymi drzwiami” – B.A.Paris; Wydawnictwo Albatros

LITERATURA FAKTU:
“Ania. Biografia Anny Przybylskiej” – Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki; Wydawnictwo Agora
“Duchowe życie zwierząt” – Peter Wohlleben; Wydawnictwo Otwarte
“Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz” – Anna Kamińska; Wydawnictwo Literackie

LITERATURA DLA DZIECI:
“Nela i tajemnice oceanów” – Nela Mała Reporterka; Wydawnictwo Burda Książki

LITERATURA DLA MŁODZIEŻY:
“Mroczna przepowiednia. Tom 2. Apollo i boskie próby” – Rick Riordan; Wydawnictwo Galeria Książki
“Naznaczeni śmiercią” – Veronica Roth; Wydawnictwo Jaguar

Nie daj się ubiec innym w wypożyczeniu! ?