Nominowani i laureaci Plebiscytu Bestsellery Empiku 2017 także w naszej bibliotece!

Rozstrzygnięcia największego plebiscytu kulturalnego w Polsce poznaliśmy 6 lutego podczas gali Bestsellery Empiku 2017. W gronie nagrodzonych laureatów w kategorii Literatura Polska i Literatura Zagraniczna ponownie znaleźli się panowie: Zygmunt Miłoszewski za powieść niekryminalną „Jak zawsze” (trzecie zwycięstwo) i Dan Brown za swój „Początek” (czwarty raz nagrodzony). W Literaturze Faktu największe uznanie zyskała książka „Macierewicz i jego tajemnice” autorstwa Tomasza Piątka, pierwsza dokumentalna książka w jego dorobku. W dziecięcej literaturze z kolei ponownie (trzeci rok z rzędu!) królowała Nela Mała Reporterka, tym razem za tytuł: „Nela i skarby Karaibów”. W kategorii Literatura Dla Młodzieży wygrało „Światło” – Jay Asher.

W naszej bibliotece można już dziś znaleźć pozycję Browna. Reszta nagrodzonych książek pojawi się tam już wkrótce 😊

Poniżej inne pozycje książkowe nominowane w poszczególnych kategoriach, które już znajdują się w zasobach ksiąskiej biblioteki:

LITERATURA POLSKA:
„Gwiazdka z nieba” – Katarzyna Michalak; Znak Literanova
„Prokurator” – Paulina Świst; Wydawnictwo Akurat
„Wotum nieufności” – Remigiusz Mróz; Wydawnictwo Filia

LITERATURA ZAGRANICZNA:
„Czarownica” – Camilla Läckberg; Wydawnictwo Czarna Owca
„Mężczyzna, który gonił swój cień” – David Lagercrantz; Wydawnictwo Czarna Owca
„Mleko i miód” – Rupi Kaur; Wydawnictwo Otwarte
„Za zamkniętymi drzwiami” – B.A.Paris; Wydawnictwo Albatros

LITERATURA FAKTU: