Samorządne Książniczki – kolejna kobieca odsłona w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

Administrator 5 marca 2020

Samorządność przez różne kobiece przypadki – portrety 50 pań, które zapisały się w różny sposób w historii ksiąskiej gminy. Były lub są liderkami różnych kulturalnych czy społecznych inicjatyw. Pełniły lub pełnią kierownicze funkcje oraz realizowały lub realizują odpowiedzialne zadania. Udowodniły nieraz, że władza może mieć kobiece oblicze i że męskie zawody niekoniecznie są tylko dla mężczyzn. Podejmowały i podejmują wiele ważnych dla innych decyzji oraz miały i mają do czynienia w swojej pracy z wielkimi pieniędzmi. Wychowały wiele pokoleń przedszkolaków lub uczniów. Znane są z pomocy ludziom i zwierzętom.

30 kobiet na 30-lecie Samorządu Terytorialnego i 20 kobiet na 20-lecie Centrum Kultury Książ Wlkp. – poznajcie “Samorządne Książniczki”, czyli kolejną kobiecą odsłonę w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

Oficjalne otwarcie odbędzie się 6 marca o godz. 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 17 kwietnia w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.