Poznaj „od podszewki” strój ziemiański i współczesny dress code!

Administrator 6 września 2022

Tak Wam się tylko przypominamy 😉 że Centrum Kultury Książ Wlkp. razem z Unią Gospodarczą Regionu Śremskiego — Śremskim Ośrodkiem Wspierania Małej Przedsiębiorczości zapraszają mieszkanki ksiąskiej gminy (i inne Wielkopolanki ?) na warsztat edukacyjny „Ziemiański i współczesny wizerunek kobiet”, który odbędzie się 20 września (wtorek) o godz. 16.00 w Ceglarni Jarosławki. Jest to ostatnia z czterech propozycji spotkań realizowanych w ramach projektu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”, w którym uczestniczki poznają „od podszewki” strój ziemiański i jego znaczenie socjologiczne w XX w., a także współczesny dress code oraz znaczenie stroju w kreowaniu wizerunku i własnej marki.

Trenerzy: Renata Brukiewicz (www.brukiewicz.pl) – dyplomowany trener, doradca biznesowy i wizerunkowy. Ekspert i popularyzatorka wiedzy z savoir-vivre, etykiety i kultury w świecie biznesu. Producent artystyczny i konferansjerka. Wiesława Franczak – historyk, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, urzędnik, społecznik, członek Stowarzyszenia Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego.

Warsztat jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona – zapisz się już dzisiaj!!! Zapisy on-line: https://forms.gle/jejuV9DDAfPfJcwF7

Warsztat jest realizowany w ramach zadania publicznego „Sukces kobiecy dawniej i dziś” i współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Projekt „Sukces kobiecy dawniej i dziś” to nawiązanie do historycznych postaci kobiet, które wpisują się w ideę dziedzictwa historycznego Wielkopolski (Emilia Sczaniecka, wiejskie kobiety pod opieką bł. Edmunda Bojanowskiego, Marianna Jasiecka oraz Felicjana Szczerbińska), szczególnie w zakresie pracy organicznej oraz promowanie jej współczesnych form i przykładów, również zaczerpniętych z lokalnego podwórka. Zasadniczym celem projektu jest wzmocnienie kobiet poprzez nabycie dodatkowej wiedzy, przeżyć, wymianę myśli i doświadczeń, a także budowanie partnerstw dla dalszych inicjatyw społecznych.

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content