Questy to okazja by poznać historię miasta oraz okolic i zwrócić uwagę na niedostrzegane atrakcje kulturowe, przyrodnicze i historyczne miejsc pojawiających się w grze.

W zabawie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Każdy uczestnik, czy też każda drużyna, otrzymuje mapkę z barwną narracją, prowadzącą przez wszystkie punkty trasy. Wędrując zgodnie z instrukcją uczestnik zabawy dociera do miejsc nieznanych, nie opisywanych w przewodnikach, lub dostrzega niezwykłe oblicze obiektów powszechnie znanych. Zwieńczeniem questu jest dotarcie do skrzyni skarbów z pamiątkową pieczęcią lub odebranie symbolicznej nagrody.
Tego rodzaju propozycja jest skierowana nie tylko do turystów „z zewnątrz”, ale może stać się również doskonałą formą wypoczynku weekendowego dla rodzin z dziećmi i młodzieży.

Niekwestionowaną zaletą questów jest to, że są one dostępne cały rok, 24 godziny na dobę, nie zależnie od godzin funkcjonowania jakiejkolwiek instytucji.

Zapraszamy wobec tego o udziału w zabawie  łączącej w sobie elementy podchodów i gry miejskiej.

Proponujemy dwa guesty prowadzące uczestników po terenie gminy Książ Wlkp., których druki można pobrać ze wskazanych poniżej linków. Dodatkowo ulotki questu rowerowego (i inne z powiatu śremskiego) można też odebrać w Bibliotece Publicznej w Książu Wlkp.

 

01

Quest z Kosa na Prusaka

02

Quest wiejskie kościoły

03

O wielkiej bitwie i Kosynierach oraz o ksiąskich bohaterach

04

Quest rowerowy Baraniak

Skip to content