Uroczyste otwarcie Izby Regionalnej Gminy Książ Wlkp. miało miejsce dnia 18 października 2015 r., w 76. rocznicę egzekucji dokonanej na Polakach na rynku w Książu Wlkp. w 1939 r.

W Izbie prezentowane są eksponaty związane są z historią miasta Książa Wielkopolskiego i okolic: dokumenty dotyczące Wiosny Ludów i bitwy o Książ w 1848 roku, związane z Powstaniem Wielkopolskim 1918/1919 r. i obrazujące historię Książa Wlkp. w czasie II wojny światowej.
Izba Regionalna posiada też bogaty zbiór fotografii przedstawiających miasto w latach 20-30 ubiegłego wieku (ważne uroczystości oraz budynki).

Szanowni Państwo! Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich Mieszkańców gminy Książ Wlkp. o udostępnienie pamiątek, archiwalnych zdjęć i dokumentów związanych z miastem i jego mieszkańcami, na zasadzie depozytu. Zapewniamy, iż udostępnione pamiątki zostaną zarchiwizowane i wrócą do właścicieli w nienaruszonym stanie. Udostępnienie prywatnych zbiorów pozwoli na pełniejsze i ciekawsze przygotowanie ekspozycji.

Zwiedzać Izbę Regionalną można po wcześniejszym umówieniu się: tel. 61 28 22 243, 61 28 22 616.

Zasady funkcjonowania Izby Regionalnej Gminy Książ Wlkp.:

Zasady funkcjonowania Izby Regionalnej

Plan ochrony zabytków dla Izby Regionalnej

Katalog Izby Regionalnej – oferta lekcji historycznych dla dzieci i młodzieży:

Skip to content