Pobiliśmy rekord kwotowy w Książu Wlkp.!

Administrator 30 stycznia 2023

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Książu Wlkp. powróciła na rynek! 😊 A serce miasta ponownie rozbrzmiewało muzyką, śpiewem, żartami i śmiechem oraz pachniało przysmakami serwowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich z Włościejewic-Ługów i Radoszkowa-Charłub.

31. Finał odbywający się w niedzielne (29 stycznia), zimowe popołudnie przyciągnął dość sporą grupę mieszkańców Książa Wlkp. i okolicznych miejscowości. 😊

Co się działo pod namiotami?

Od porannych godzin w różnych punktach gminy na przekór zmiennej aurze kwestowali kolorowo poprzebierani wolontariusze. Spotkać ich można było także na rynku, gdzie m.in. pomagali w przygotowaniu namiotów, pod którymi w czasie orkiestrowego grania odbywał się kiermasz książki, a bigos, zupę gulaszowa, frytki, ciasta i ciasteczka własnej roboty serwowały KGW. Poza tym można było zapisać się do bazy dawców DKMS – stoisko obsługiwało OSP Włościejewice-Ługi oraz skorzystać z loterii fantowej. W przypadku tej ostatniej sprzedało się aż 500 losów (!), 😊 a każdy z nich wygrywał m.in. fanty przygotowane przez Klub Robótek Ręcznych. Dodatkowo była możliwość wzięcia udziału w losowaniu 3 nagród głównych.

Specjalnie przygotowana ścianka do zdjęć pozwalała na zrobienie pamiątkowego zdjęcie, a w kąciku dla malucha na najmłodszych czekały m.in., klocki i kolorowanki.

Muzyczno-taneczna zadyma

Tymczasem na scenie i przed nią się sporo się działo! 😉 Podczas muzyczno-tanecznej zadymy, którą wspólnie poprowadzili dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak i Tomek Walewski, wśród śniegu mieszającego się z deszczem, wystąpili z różnorodnym repertuarem:

• Ognisko muzyczne,
  • Przedszkole BAJKOWY ŚWIAT w Książu Wlkp.,
  • Grajki – śpiewajki,
  • Orkiestra Dęta,
  • Chór Consensus,
  • Hip-hop,
  • Ognisko Walusia.
  • Mażoretki.

Hitem tego bloku była „Jaka to melodia”, czyli muzyczne wyzwanie – nie tylko dla nucących, ale i zgadujących. 😉 Podjęli je przedstawiciele różnych środowisk: sołtysów, radych, Ksiąskiego Klubu Seniora, KGW oraz OSP Książ Wlkp. Ta rywalizacja zakończyła się „prawie” remisem, ale nie wynik był w tym wszystkim najważniejszy, tylko dobra zabawa, której zdecydowanie nie zabrakło! 😉

Złote serduszko za 3 tys. zł!

W międzyczasie na scenie w iście sportowym tempie szły… licytacje! 😉 17 zestawów bogatych w vouchery na wybielanie zębów, usługi kosmetyczne, okulary, serwisowe, drewno, kosmetyki, akcesoria stylizowane na wojskowe, książki oraz wiele innych cennych rzeczy, szybko znalazły nowych szczęśliwych posiadaczy. Najwyżej zlicytowano komplet ze złotym serduszkiem, od wielu lat fundowanym przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe “Jubiler” Berdyszak Mirosława w Książu Wlkp., bo aż za 3 tys. zł. Z kolei za 2 tys. zł poszedł zestaw z toną węgla od Angeliki Mutschke, a za 1800 zł – 7-dniowy pobyt dla 4 osób w apartamencie w wybranej lokalizacji nadmorskiej sieci Holiday Park&Resort od Pelczyk Group wraz z tarczą przekazaną przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Książu Wlkp. To ostatnie przekazało na rzecz WOŚP jeszcze 864 zł ze strzelania, jakie odbyło się dzień wcześniej na strzelnicy w Dolsku.

Światełko do nieba i dj-ówa

Punktualnie o godz. 20.00 wypuściliśmy prosto z ksiąskiego rynku symboliczne orkiestrowe światełko do nieba. Tuż po nim wolontariusze odtańczyli swoją tradycyjną belgijkę i na scenie pojawili się dj-e: Cometa i Nitek (dobrze znani z Prince Summer Festival 😉). Rozgrzali oni tanecznie tych, którzy jeszcze mieli siłę i ochotę celebrować tegoroczne orkiestrowe granie na ksiąskim rynku.

Rekordowa zbiórka ksiąskiego sztabu!

Z godziny na godzinę wzrastała kwota, jaka wspólnie uzbieraliśmy do jednej wielkiej orkiestrowej puszki ksiąskiego sztabu. Ostatecznie zatrzymała się na sumie 50.000 zł (!!!), co oznacza, że pobiliśmy rekord rekordów w Książu Wlkp.!!! Dziękujemy za każdy grosz, który trafił do tej skarbonki! 😊

Co jeszcze się WOŚP-owego się działo w ksiąskiej gminie?

Ksiąskiemu finałowi WOŚP tego dnia towarzyszyły jeszcze inne wydarzenia. Na dużej plaży Terenów Rekreacyjnych w Jarosławkach spotkały się Kulturalne Morsy, które również kwestowały i morsowały na rzecz WOŚP. Ponadto ORKIESTROWE GRANIE odbyło się w Zaborowie i Kołacinie, a ich organizatorami byli: KGW, OSP, Sołtysi i Rady Sołeckie z tych sołectw. Przygotowali oni pyszne smakołyki, pokazy strażackie, atrakcje dla dzieci oraz kwestowali. Podobny cel przyświecał Jasełkom i żywej szopce w ogrodzie żłobka “Radosny maluch” w Książu Wlkp., którego silna reprezentacja dostarczyła osobiście puszkę na scenę. WOŚP-owe ognisko przy remizie w Chwałkowie Kość. było z kolei inicjatywą tamtejszego OSP.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomimo mało sprzyjającej pogody zdecydowali się nam towarzyszyć podczas kilkugodzinnego finału i chcieli coś od siebie dać na rzecz 31. Finału WOŚP. Sie ma i do zobaczenia na kolejnym Finale WOŚP!