Bawmy się jak za dawnych lat

Administrator 24 maja 2022

Na wydarzenie pod tym tytułem zaprasza Stowarzyszenie Zaborowo Nasza Wieś Dawniej i Dziś w ramach projektu “Ożywić korzenie Zaborowa”. Impreza zaplanowana jest na 4 czerwca przy świetlicy w Zaborowie. Od godz. 15.00 – w ramach Dnia dziecka – pokazany zostanie spektakl o starych zabawkach z muzyką na żywo. Jego autorem jest Piotr Rogaliński. To artysta, który ponad 20 lat zajmuje się działaniami na pograniczu teatru, muzyki i plastyki. Specjalizuje się wykonywaniem rzeźb – zabawek oraz postaci kolędniczych, które wykorzystuje jako rekwizyty w pracy teatralnej. Przygotowuje audycje dla dzieci nawiązujące do kultury ludowej. Jest również współtwórcą kapel grających muzykę tradycyjną. Podczas imprezy towarzyszyć mu będzie zespół Odloty.

Jak twierdzą organizatorzy: spektakl przeznaczony dla dzieci od 1 do 100 lat i więcej – każdy odnajdzie coś dla siebie! 😉 Partnerzy wydarzenia: Centrum Kultury Książ Wlkp., KGW ZaborowoProjekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.