Chwałkowo zasypane kolorami

Administrator 28 sierpnia 2017

Jasne koszulki zawodników tylko przez chwilę miały swoją oryginalną biel. Im bliżej byli mety w Biegu Kolorów, który odbył się w Chwałkowie Kościelnym, tym stawały się zgodnie z motywem przewodnim coraz bardziej kolorowe…

26 sierpnia to data, którą z pewnością na długo zapamiętają mieszkańcy Chwałkowa Kościelnego. To tu właśnie zorganizowano pierwszy raz w powiecie śremskim Bieg Kolorów, a cała wieś przyjęła w tym dniu kolorowe barwy prawie w każdym zakątku.

Przygotowania do tego wyjątkowego sportowego wydarzenia zaczęły się już od wczesnych godzin rannych. Mieszkańcy wsi podzielili się obowiązkami i z wielkim przejęciem przygotowywali Chwałkowo Kościelne na przybycie ponad 300 zawodników i towarzyszących im kibiców. Domy przybrali kolorowymi wstążkami, proporczykami, balonami, a teren przed posesjami wręcz „lśnił” od prac porządkowych. Przygotowywane były okolice startu i mety oraz biuro zawodów, a wolontariusze uczyli się sypania kolorowym proszkiem. Wszędzie można było wyczuć nastrój wyczekiwania i zaaferowania. Powoli też zaczęli pojawiać się zawodnicy, dla których przygotowano specjalne białe koszulki. Nie brakowało również własnych pomysłów na stylizację. Na starcie pojawiło się wiele osób z niekonwencjonalnymi fryzurami i w zwariowanych strojach. Wszystkich uczestników powitał burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak oraz startujący w biegu, zastępca burmistrza Śremu, Bartosz Żeleźny. Rozgrzewkę poprowadziła Martyna Mostowska, instruktorka fitness ze Śremskiego Sportu, a kolejnym punktem programu było moczenie strojów w wypełnionych wodą basenach strażackich. Chodziło o uzyskanie lepszego efektu kolorów z sypanych proszków, które na wilgotnej tkaninie i skórze lepiej się przyjmowały i zachowały. Już samo pryskanie się wodą okazało się wielką frajdą dla wszystkich.

A później rozpoczął się Bieg Kolorów. Na starcie spotkało się ponad 300. zawodników: wytrenowanych biegaczy i amatorów, pieszych, idących z kijkami do nordic walking, rodziców z wózkami wypełnionymi swoimi pociechami oraz całe rodziny. Podczas samego biegu nie liczył się czas, ale wspólna zabawa. Strażacy z miejscowego OSP wystawili na trasie 5. kilometrowego biegu trzy kurtyny wodne. Dzięki temu zawodnicy mogli się po drodze schłodzić, a sypane na biegnących czterokrotnie na całej trasie proszki łatwiej na nich osiadały. Na całej trasie nie brakowało kibicujących mieszkańców, którzy przygotowali na trasie bufet z wodą dla biegaczy.

Za udział w biegu każdy otrzymał pamiątkowy medal, a konferansjer witał wbiegających, głośno dopingując tych wyraźnie zmęczonych. Po ciepłym posiłku, cieście i kawie przyszedł czas na to, aby nagrodzić najmłodszą uczestniczkę biegu, dwuletnią Blankę Perz i najstarszą uczestniczkę, pełną wigoru i optymizmu Bogusławę Porażewską. Za najbardziej kolorowe i zabawne przebranie również uhonorowano dwóch zawodników. Dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. Mariola Kaźmierczak, reprezentująca organizatora biegu, podziękowała pomysłodawczyni imprezy biegowej Małgorzacie Porażewskiej oraz Waldemarowi Józiakowi, wspierającemu projekt, za ich siłę twórczą i  kreatywność.

Finałem każdego biegu kolorów jest muzyczna kolorowa eksplozja. W Chwałkowie Kościelnym muzycznym akcentem był koncert zespołu reggae Za Zu Zi. Podczas drugiego utworu setki uczestników tańczących pod scen wyrzuciło w górę wielokolorowe proszki. Muzyka, taniec, śmiech, radość, okrzyki i tęczowy olbrzymi obłok pyłu nad wszystkimi były kwintesencją radosnego festiwalu kolorów.

W rytmach reggae zakończono kolorową imprezę.

 

 

Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo również na kanale TV Relax.

Klik!

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content