Czytanie może być męskie – spotkaj się z Arturem Andrusem!
Cykl „Czytanie może być męskie” zamyka 27 listopada o godz. 18.00 w Ceglarni w Jarosławkach Artur Andrus, znany dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer! Już sam fakt, że na swoim koncie ma tytuł Mistrza Mowy Polskiej świadczy o tym, że nie tylko dużo pisze, ale i czyta. ? Dlatego mamy nadzieję, że i przekona do tego tych, co zaliczają się do grona czytających zbyt mało ? lub w ogóle nie sięgających po literaturę. To spotkanie będzie też okazją, aby posłuchać jakie relacje łączyły komentatora „Szkła kontaktowego” w TVN24 z Marią Czubaszek i jej partnerem Wojciechem Karolakiem.
Darmowe wejściówki na wydarzenie, na które również czekała spora część czytelników :), możecie odebrać w Centrum Kultury – tel. 61 28 22 616 lub pobrać tu: https://ck-ksiazwlkp.pl/bilety/czytanie-moze-byc-meskie-artur-andrus/
Projekt „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.” realizowany przez Centrum Kultury Książ Wlkp. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Artur Andrus – dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer. W latach 1994–2017 dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, od 2018 RMF Classic, a od 2005 komentator Szkła kontaktowego w TVN24. Mistrz Mowy Polskiej (2010).
W 2003 razem z Andrzejem Poniedzielskim pisał dialogi i występował w drugoplanowej roli portiera w odc. 1–11 serialu Sprawa na dziś. W TV Puls prowadził teleturniej „Tylko Ty” oraz wcielał się w postać Dziadka w serialu kabaretowym TVP2 „Rodzina Trendych” i Jonathana Owensa w serialu kabaretowym „Spadkobiercy”.
Autor takich publikacji jak m.in.: „Popisuchy”, „Piątek Trzynastego”, „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” (wraz z Marią Czubaszek), „Blog osławiony między niewiastami”, „Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak” (wraz z Marią Czubaszek i Wojciechem Karolakiem), „Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze”, „Czytanie jest super”, „Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i)innych”, „Antylopa z Podbeskidzia”.
Wielokrotnie nominowany m.in. do nagrody muzycznej „Fryderyki” (Album rok – piosenka poetycka, Artysta roku, Teledysk roku), Superjedynek (SuperArtysta) czy Bestsellerów Empiku (Muzyka polska).
Mistrz Mowy Polskiej z 2010 r. Nagrodzony za “Twórczość artystyczną w zakresie muzyki” przez Miasto Sanok.