Czytanie może być męskie – spotkaj się z Krzysztofem Daukszewiczem!

Administrator 18 października 2022

Mistrz ciętego słowa, kabareciarz, felietonista, gitarzysta, kompozytor, autor książek – tak skrócie można zaprezentować Krzysztofa Daukszewicza, naszego kolejnego gościa w cyklu „Czytanie może być męskie”. Jeśli macie ochotę spotkać się z tym artystą i pisarzem w jednym, którego zaproponowało spore grono czytelników, zapraszamy 13 listopada na godz. 18.00 do Ceglarni w Jarosławkach. Będzie to okazja, aby porozmawiać o męskim czytaniu, pisaniu i tworzeniu w jednym. ?

Darmowe wejściówki możecie odebrać w Centrum Kultury – tel. 61 28 22 616 lub pobrać tu:  https://ck-ksiazwlkp.pl/bilety/czytanie-moze-byc-meskie-krzysztof-daukszewicz/

Projekt „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.” realizowany przez Centrum Kultury Książ Wlkp. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Krzysztof Daukszewicz jest polskim satyrykiem, artystą kabaretowym, felietonistą, poetą, autorem tekstów, piosenkarzem, gitarzystą i kompozytorem.

Wydał wiele książek, w tym m.in. „Izy Rajder, czyli pieszy jeździec”, „Piosenki z życiorysem”,

„Prawdziwki i zmyślaki”, „Przeżyłem, Panie Hrabio”, cykl „Między Worłujem a Przyszłozbożem”,

„Przeboje sezonów”, „Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia”, „Pamiętnik IV Rzepy”, 

„Cwane główki i chłopaki z drogówki. Meneliki 2”, „Tuskuland” oraz „Nareszcie w Dudapeszcie” napisanej z Aleksandrem Daukszewiczem.

Z estradą związany jest od 1975. r. – pełnił wówczas funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. W 1978 r. przeprowadził się do Warszawy, gdzie przez trzy lata występował w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów.

W okresie 1979–1984 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym wystawiono dwa jego programy: satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla dzieci „Dzieci taty Zeusa”.

Razem z Januszem Gajosem współtworzył w latach Hotel Nitz, a także występował przez kilka lat w kabarecie “Pod Egidą”.

Jest autorem wielu własnych programów satyrycznych, w tym także telewizyjnych oraz prowadzi swoją rubrykę w tygodniku „Przegląd”. Ma za sobą także przygodę radiową – jako komentator Halo.Radia, gdzie razem z Mariuszem Rokosem omawiał w lżejszy i czasem humorystyczny sposób wydarzenia polityczne z Polski i ze świata.

Od 2005 jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego “Szkło kontaktowe”, nadawanego na antenie TVN24. 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content