Dzień Dobrych Uczynków

Administrator 19 maja 2020

15 lat temu Fundacja Ekologiczna Arka wpadła na pomysł, aby stworzyć takie święto. Okazał się on trafiony, bo co roku do tej akcji włącza się m.in. wiele instytucji czy mediów. Ideą jest dobry uczynek wobec ludzi, zwierząt, jak i środowiska naturalnego w jakikolwiek sposób. Nie musi to być od razu przelanie 10 milionów na konto jakiejś fundacji ? Nawet najdrobniejsze uczynki czy gesty mogą czasami znaczyć o wiele więcej dla tego, komu lub czemu pomagamy. I niekoniecznie tylko dziś, od święta ?, ale na co dzień.

Powiem „dzień dobry” z uśmiechem sąsiadce, pozmywam naczynia za mamę, nie będę trąbił na innych kierowców na ulicy, wyniosę śmieci za brata, nie będę zabierać zabawek siostrze, wymienię żarówki na energooszczędne, wyprowadzę psa na dłuższy spacer niż tylko dookoła bloku ? Dobry uczynek może mieć najróżniejszy wymiar?

A co Ty zarobiłeś lub zrobisz dla drugiej osoby, na rzecz środowiska czy zwierząt? Czekamy do końca tygodnia na fb na Wasze pomysły na dobre uczynki! Ogłaszamy konkurs z nagrodami! Piszcie, wysyłajcie zdjęcia, filmiki! Inspirujcie innych do działania! ?

 

 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content