Dzień Strażaka pełen wrażeń!

Administrator 11 lipca 2021

Była to impreza, która nie tylko pozwoliła docenić codzienny trud podejmowany przez gminnych strażaków-ochotników, ale także zaprezentować działalność Ochotniczej Straży Pożarnej Włościejewice – Ługi. 10 lipca na boisko we Włościejewicach przy lokalnej remizie wypełnili nie tylko strażacy-ochotnicy z różnych miejscowości z gminy Książ wraz ze swoimi rodzinami, ale także mieszkańcy regionu.

Nie zabrakło zabaw i zawodów z użyciem m.in. strażackiego sprzętu takiego jak nożyce czy sikawki. Wielkim zainteresowaniem cieszył się także slalom w alkogoglach oraz wystawa kronik dokumentujących wieloletnią działalność OSP. Znaleźli się także ochotnicy, aby przejeść szybki instruktaż pierwszej pomocy udzielany przez członków OSP Włościejewice – Ługi.

Ponadto nie zabrakło akcentu artystycznego. Przed uczestnikami muzycznie zaprezentował się m.in. Chór Consensus, a tanecznie – ksiąskie mażoretki. Wydarzenie zwieńczyła zabawa przy muzyce lokalnego dj-a.

Była to impreza dofinansowana ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Centrum Kultury Książ Wlkp.