Heca, czyli polowanie na zająca – zgarnij wejściówkę na plan filmowy kolejnej opery!

Administrator 8 lipca 2020

Koronawirus pokrzyżował częściowo nasze tegoroczne operowe plany, to jednak kolejna odsłona projektu “Palimy się do muzyki” zostanie zrealizowana, ale w nieco innej formie. 30 lipca 2020 r. w Ceglarni w Jarosławkach odbędzie się nagranie najstarszej polskiej opery buffa “Heca, czyli polowanie na zająca”. Możesz zgarnąć wejściówkę na plan filmowy! Wystarczy, że wyślesz maila na adres: operajaroslawki@ck-ksiazwlkp. Liczba miejsc ograniczona!

Natomiast sama premiera opery odbędzie się online 2.08 o godz. 20.08 na kanale You Tube.

Pomysłodawcą opery jest Stowarzyszenie “Z muzyką do Ludzi”, które otrzymało na nią dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Reżyserować ją będą Katarzyna Hołysz i Ewa Biały. Za scenografię oraz statystów odpowiada Centrum Kultury Książ Wlkp.