Kulturalne otwarcie kolejnego roku akademickiego UEŚ

Administrator 19 września 2023

Czas wakacyjnej laby zakończył się już dla studentów Uniwersytetu Entuzjastów Świata. 😊 15 września rozpoczęli oni kolejny rok akademicki. Liczna ekipa członków tego stowarzyszenia spotkała się w murach hali sportowo-widowiskowej, gdzie poznali nowy kulturalny rozkład jazdy do końca roku. Specjalnie dla nich też w krótkim muzycznym programie wystąpiła ekipa „Ogniska Walusia”. Kolejną atrakcją była wystawa „Sto lat! Wisława Szymborska” udostępniona przez Fundację Wisławy Szymborskiej składającą się z 25. plansz przedstawiających m.in. najważniejsze etapy życia poetki noblistki, jej niezapomniane cytaty, wyklejanki, rysunki dziecięce. Znajdują się na niej też fragmenty niepublikowanych utworów prozatorskich i rękopisów zabaw towarzyskich. Wystawę poprzedziło kilka słów wprowadzenia ze strony Marka Kmieciaka.

Ostatnim punktem tego kulturalnego otwarcia nowego roku akademickiego był spektakl „Kaspar” zrealizowany w ramach 15. edycji Teatru Polska 2023 w wykonaniu aktorów Teatru Biuro podróży. Na ksiąskim rynku, na leżakach obejrzeć go mogli nie tylko studenci UEŚ, ale i każdy, kto miał ochotę zajrzeć w to miejsce w piątkowy wieczór.

Warto dodać, że UEŚ liczy obecnie ponad 160 studentów (nabór jest wciąż otwarty i chętni nadal mogą się zapisywać i… to robią! 😉)!

Fot. Dominika Górna/Tydzień Ziemi Śremskiej