Opera na wsi zdobyła najwyższą nagrodę w konkursie Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Administrator 8 listopada 2019

XX edycja konkursu ogłoszonego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego okazała się niezwykle szczęśliwa dla projektu „Palimy się do muzyki”, czyli realizowanej od 3 lata opery na wsi.

Kapituła Konkursu „Za działania prokulturowe i proekologiczne w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” przyznała Stowarzyszeniu „Z Muzyką do Ludzi” najwyższą nagrodę w kwocie 15.000 zł.

Opery realizowane w Ceglarni w Jarosławkach wspólnie z Centrum Kultury Książ Wlkp. z udziałem profesjonalnych solistów operowych i zawodowych muzyków oraz statystów-amatorów okazała się „kulturalnym strzałem w dziesiątkę”.

Na uroczystej gali, która odbyła się 6 listopada w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów, nagrodę odebrały wspólnie: Ewa Biały, prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Hołysz, solistka operowa, czyli „nasza” Halka i Dydona ?, Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. i „mózg” logistyczny operowych przedsięwzięć ? oraz jedna ze statystykę-amatorek Monika Bulińska, dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie.

Już dziś zapraszamy wspólnie na kolejną operę 30 lipca 2020 r. do Ceglarni w Jarosławkach na „Hecę, czyli polowanie na zająca”. Tym razem będzie wesoło i po polsku ?

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content