Pokolenie „Z” w bibliotece

Administrator 4 października 2022

Ruszyliśmy z cyklem warsztatów „Pokolenie „Z” oraz „Młodzież i wirtualna rzeczywistość w bibliotece”! Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj (3 października) w Bibliotece Publicznej w Książu. To akcja skierowana do młodszych czytelników, wykorzystująca zastosowanie technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w technologii mobilnej i stacjonarnej. Celem warsztatów jest pokazanie pokoleniu „Z”, że biblioteka może być miejscem wyposażonym w sprzęt, który wpisuje się w ich zainteresowania oraz ma duże zastosowanie także w czytelnictwie.

Uczestnicy warsztatów poznali podstawy robotyki, czyli dowiedzieli się m.in., jak się nazywają poszczególne części, z których tworzy się maszyny oraz dowiedzieli się, na czym w ogóle polega zabawa w ich konstruowanie. ? Zbudowali też swoje skoczki i je sami zaprogramowali. Druga część zajęć przeznaczona była już na zabawę z okularami VR. Młodzi czytelnicy wirtualnie odwiedzili w nich park jurajski i zeszli aż na dno oceanu. Dzięki warsztatom poznają zasady działania wirtualnej rzeczywistości i rozszerzonej rzeczywistości w technologii mobilnej i stacjonarnej oraz nauczą się obsługiwać okulary do VR i AR w praktyce.

Projekt realizowany jest przez Centrum Kultury w ramach zadania „Różne oblicza czytelnika – działania edukacyjne dla nieaktywnych grup czytelników w gminie Książ Wlkp.” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content