Polsko-francuskie dożynki wiejskie we Włościejewicach

Administrator 16 sierpnia 2023

Międzynarodowej rangi nabrały dożynki wiejskie zorganizowane 12 sierpnia we Włościejewicach. Stało się tak za sprawą 44-osobowej grupy mieszkańców partnerskiego kantonu La Guerche de Bretagne, którzy przyjechali na tygodniową wizytę do gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z tradycją odbył się obrzęd dożynkowy poprowadzony przez Chór Consensus, a zaproszeni goście dodatkowo zatańczyli również wspólnie poloneza. Starościną dożynek była Bernadeta Kołodziejczak, a starostą – Hieronim Gajewski.

Podczas dożynek miał miejsce turniej polsko-francuski, podczas którego uczestnicy musieli zmierzyć się z takimi zadaniami, jak m.in. dojenie krowy i obieranie ziemniaków na czas, „głuchy telefon” czy znajomość wiedzy o Polsce i Francji.

W części artystycznej natomiast w układach tanecznych zaprezentowały się Mażoretki, a Chór Consensus zaśpiewał okolicznościowe przyśpiewki. Wydarzenie zwieńczyła impreza taneczna z DJ-em Mateoo.

Organizatorami dożynek byli:

• Sołectwo Włościejewice i Ługi,
  • Koło Gospodyń Wiejskich Włościejewice – Ługi,
  • Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Oświaty i Kultury Wiejskiej we Włościejewicach.

Partner:

• Centrum Kultury Książ Wlkp.