Randka z dudami

Administrator 9 maja 2022

Stowarzyszenie Zaborowo Nasza Wieś Dawniej i Dziś w ramach projektu “Ożywić korzenie Zaborowa” zaprasza na wyjątkową podróż do czasów młodości pradziadków i prababć, która będzie miała miejsce 21 maja o godz. 16.00 na terenie świetlicy wiejskiej w Zaborowie. O muzyce, instrumentach wielkopolskich, tradycji muzykowania opowie wspaniały dudziarz Romuald Jędraszak, szef najstarszej kapeli dudziarskiej w Polsce działającej przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Romuald Jędraszak to nauczyciel wielu pokoleń młodych muzyków ludowych, ale przede wszystkim uczeń legendarnego Stanisława Grocholskiego muzyka i budowniczego instrumentów pochodzącego z naszego Kołacina. Ten z kolei uczył się gry od swojego dziadka.
W cyklu „Ożywić korzenie Zaborowa” odbędą się jeszcze dwa spotkania. 4 czerwca zaplanowany jest spektakl o zabawkach z czasów naszych dziadków przeplatany muzyką na żywo. Impreza doskonale nadaje się do tego, aby wspólnie z najmłodszymi poświętować Dzień Dziecka.
Z kolei 13 sierpnia odbędzie się spotkanie z przyjaciółmi ze stowarzyszenia z Biskupizny, podczas którego można będzie się dowiedzieć, jak przetrwała kultura biskupiańska i jak bawią się jego członkowie do dzisiaj. Będzie to z świetna okazja, aby potańczyć, pośpiewać, posłuchać mistrzów śpiewu i gry ludowej.

Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Partnerzy: KGW Zaborowo, Centrum Kultury Książ Wlkp.

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content