Śladami arcybiskupa Antoniego Baraniaka z… aparatem

Administrator 21 maja 2024

Sebastianowo, Charłub i Mchy 18 maja stały się głównymi miejscami „Fotograficznego spaceru ku pamięci Abp. Antoniego Baraniaka”. Naszą przewodniczką była znana i wywodzącą się z gminy Książ Wlkp. fotografka Marlena Grewling. Start i oficjalne rozpoczęcie wydarzenia miało miejsce w altance przy stawie w Sebastianowie przy poczęstunku przygotowanym przez tutejsze KGW. To w tej miejscowości 120 lat temu urodził się Abp. Antoni Baraniak i tutaj uczestnicy pleneru mogli zobaczyć specjalnie opracowaną wystawę okolicznościową, poświęconą bohaterowi spotkania. Potem blisko 20 amatorów fotografii (m.in. z powiatu śremskiego średzkiego i Poznania) ruszyło w plener w inne miejsca związane z postacią duchownego. Celem były miejsca poświęcone arcybiskupowi. Kilkugodzinny spacer fotograficzny zaowocował mnóstwem zdjęć, z których powstanie okolicznościowa wystawa planowana na 1 września.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wojewoda Wielkopolska i Starosta Śremski.