Wichura przed burzą – premierowy start!

Administrator 9 sierpnia 2021

To pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne w gminie Książ Wlkp. już za nami! 7 sierpnia sprzed Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. wystartowało blisko 40 graczy, którzy pojawili się na premierze mobilnej gry miejskiej „Wichura przed burzą”.

Wszystkich zebranych powitał m.in. Paweł Walkowiak z KGW Gogolewo-Świączyń, a pomocą techniczną służyła Anna Maciejewska z Good Games, firmy, która była wykonawcą gry.

Gracze mieli do pokonania ponad 3,5 km trasę, podczas której nie brakowało różnych wyzwań i zadań (m.in. fotograficznych) do zrobienia. Prowadziła ona m.in. przez mogiły, rynek, a meta była przy Centrum Kultury Książ Wlkp.

Najlepszą ekipą okazała się drużyna ZHP Książ na czele z Gabrielą Jankowską, która pokonała grę w 1 h 34 min i uzyskała 612 pkt. za rozwiązanie zadania.

Na drugim miejscu uplasowała się „Złota paczka”, której liderem była Michalina Garbarek, a trzecie miejsce przypadło dwuosobowemu teamowi – Wojciechowi Marciniakowi z synem.

Najlepsi gracze otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne upominki za udział.

W najbliższym czasie gra będzie dostępna już dla każdego na stronie internetowej Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz Gminy Książ Wlkp. O tym fakcie oczywiści Was poinformujemy! ?

Dziękujemy wszystkim, którzy nie bali się podjąć tego wyzwania! ?