Wystawa artystyczna w ramach projektu „Warsztaty artystyczne – gogolewskie dzierganie”.

Administrator 20 listopada 2019

W niezwykłych wnętrzach odrestaurowanego Dworu w Gogolewie, w jeden z listopadowych wieczorów, odbyła się wystawa prac rękodzielniczych wykonanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Gogolewo – Świączyń. Wystawa zorganizowana została w ramach realizowanego przez KGW projektu „Warsztaty artystyczne – gogolewskie dzierganie”.

Projekt ten, otrzymał wsparcie finansowe w konkursie grantowym  “Działaj lokalnie 2019”
i trwał kilka miesięcy. Podczas cyklicznych warsztatów, które odbywały się w Świetlicy Wiejskiej
w Gogolewie, uczestniczki miały możliwość rozwijania swoich artystycznych pasji oraz nabywania nowych umiejętności związanych z szydełkowaniem, haftem krzyżykowym, czy robótkami na drutach. Ponadto, liczne spotkania przyczyniły się również do integracji międzypokoleniowej mieszkańców wsi Gogolewo i Świączyń, gdyż uczestniczkami warsztatów były zarówno seniorki, jak i młodzież.

Efektem tej kilkumiesięcznej pracy była wystawa samodzielnie wykonanych wyrobów artystycznych. Nie zabrakło na niej dekoracji i kartek świątecznych, niepowtarzalnych haftów, pięknie ozdobionych przedmiotów użytkowych, a także ciepłych czapek i szali niezbędnych w sezonie zimowym. Zaproszeni gości, przy słodkim poczęstunku i w wyjątkowym klimacie, podziwiali niepowtarzalne przedmioty, w wykonanie których, członkinie KGW włożyły wiele pracy, zaangażowania i tzw. „serducha”.

Paniom z KGW gratulujemy pomysłowości i kreatywności w działaniu oraz zachęcamy do realizacji kolejnych projektów!

Projekt został dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Lider Zielonej Wielkopolski.