Zaczytany Dom Kultury 2018 – zapraszamy do lektury!

Administrator 5 stycznia 2019

Centrum Kultury znalazło się w gronie 50 instytucji, które zostały wybrane w 2018 r. do ogólnopolskiego projektu Narodowego Centrum Kultury “Zaczytany Dom Kultury”.W uprzednio ogłoszonym naborze złożone zostały 65 aplikacje (w tym 62 poprawnie) przez domy kultury, ośrodki kultury lub centra kultury i sztuki posiadające status samorządowej instytucji kultur. Wszystkie zgłoszenia analizowane były według następujących kryteriów:

1) cel/motywacja do udziału w Projekcie,

2) opis sposobu upowszechnienia przekazanych publikacji,

3) diagnoza zasobów lokalnych.

Zaczytany Dom Kultury ma na celu:

1. wspierać czytelnictwo, szczególnie wśród młodzieży i dorosłych,
  2. upowszechniać dostępność literatury naukowej i specjalistycznej, często niedostępnej w bibliotekach i czytelniach,
  3. promować polskie produkcje muzyczne dzięki obecności w pakietach płyt CD.

Stosowny regał z publikacjami, jakie otrzymało Centrum Kultury, znajduje się w Bibliotece Publicznej w Książu Wlkp. Zapraszamy do odwiedzin i do lektury!