31 tys. zł od Marszałka za 6 projektów!

Administrator 8 listopada 2021

Dzisiejsza (8.11) gala w Poznaniu wieńcząca XXII edycję działań proekologicznych i prokulturowych w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego okazała się znowu szczęśliwa dla gminy Książ Wlkp.! ? Tym razem niezwykle aktywne organizacje i instytucje z terenu gminy razem zdobyły razem 31.000 zł! A oto, jak uplasowały się wyniki:

? Gmina Książ Wielkopolski za dwa projekty – 10.000 zł:

• Bajkowy ogród zabaw, czyli przygoda z ekologią nie tylko dla najmłodszych” – 4.000 zł,
  • “Ekologiczna przygody Księcia z Książą”,

? Szkoła Podstawowa w Chwałkowie Kościelnym – za 2 projekty 11.000 zł, w tym m.in.:

• “Ekologia małej wioski, wielkim krokiem dla ludzkości” – 6.000 zł,
  • „Droga do wolności dla mojej małej miejscowości” – 5.000 zł,

? Zaborowo nasza wieś dawniej i dziś – 5.000 zł

? KGW Sebastianowo – 5.000 zł

Dla przypomnienia – w 2019 r. główną nagrodę zgarnął operowy projekt „Palimy się do muzyki” realizowany przez Ck wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem z Muzyką do Ludzi. Z kolei rok temu do puli najwyżej nagrodzonych i dofinansowanych trafiły dwa nasze projekty: „Niewinnie straceni” i „170. rocznica Wiosny Ludów w Książu Wlkp. – społeczny wymiar wydarzeń historycznych jako przykład zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego Gminy Książ Wlkp.”