Dni Książa Wlkp. 2019 – strefa chilloutowa w Jarosławkach

Administrator 29 lipca 2019

Druga odsłona Dni Książa Wlkp.’2019 to chilloutowa strefa, która powstała w Jarosławkach 28 lipca. Zlokalizowana nad jeziorem, była miejscem, w którym plażowicze i inne urlopujące na Terenach Rekreacyjnych osoby, mogli wypocząć na leżakach, hamakach i przy okazji wziąć udział w konsultacjach społecznych. W specjalnie powstałych na tę okoliczność punktach (jeden mieścił się w budynku administracyjno-socjalnym, a drugi przy plaży), mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz pomysłami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego Jarosławek. Konsultacje były elementem projektu grantowego „Partycypacja w Planowaniu”, w którym od maja bierze udział Gmina Książ Wlkp.
Gdy dorośli wymieniali swoje uwagi o miejscowym planie, ich pociechy bawiły się w specjalnie przygotowanej przez Centrum Kultury Książ Wlkp. Strefie. Tam czekało na nich mnóstwo różnych atrakcji. Uczestnicy konsultacji wzięli udział również w spacerze badawczym, podczas którego mogli posłuchać o planach gminnego samorządu dotyczących Terenów Rekreacyjnych. Każdy mógł również wyrazić o nich swoją opinię.
Zwieńczeniem drugie dnia urodzin miasta było kino plenerowe, a w nim najpierw film promujący projekt zmian dotyczących Jarosławek, a po nim „Narodziny gwiazdy”.

 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content