Do Książa Wlkp. przywieźliśmy łącznie 44 tysiące złotych!

Administrator 7 listopada 2023

To niebagatelna suma, przyznacie sami?! 😉 Dziś (7.11) mocna ekipa z Książa Wlkp. reprezentująca: Centrum Kultury Książ Wlkp., Uniwersytet Entuzjastów Świata, Urząd Miejski w Książu Wlkp. KGW Sebastianowo i Szkołę Podstawową w Książu Wlkp. wzięła udział w gali podsumowującej XXIV edycję konkursu pod nazwą “Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Jego organizatorem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego od 2000 r., a celem m.in. popularyzowanie lokalnych, proekologicznych inicjatyw oraz aktywizacja lokalnych społeczności i promocja działań o znaczeniu kulturowym i historycznym.

Za pomysły związane z promocją ekologii w ksiąskiej gminie nagrodzone zostały: SP w Książu Wlkp. – 8 tys. zł, Urząd Miejski w Książu Wlkp. – 8.000 zł i KGW Sebastianowo otrzymując 12.000 zł! Kolejne 8.000 zł dostało Centrum Kultury za realizacje projektu związanego z wydaniem książki „Książ’39 – Niewinnie straceni” napisanej przez Tomasza Cieślaka. Taka sama kwota zasiliła budżet stowarzyszenia UEŚ za działania mające na celu kulturalną aktywizację lokalnej społeczności. 😊

Wróciliśmy nie tylko trochę bogatsi 😉, ale i szczęśliwi, że doceniono naszą pracę! 😊