Fredro w (nie tylko) bajkowej odsłonie

Administrator 21 listopada 2023

Cóż to była za teatralna uczta! 😉 II Gminny Przegląd Teatralny im. Aleksandra Fredry, który odbył się 19 listopada w sali bankietowej „Gabi” w Mchach, był kolejną okazją do tego, aby młodzi artyści zaprezentowali swoje aktorskie zdolności. Na scenie pojawili się uczniowie szkół podstawowych z Książa Wlkp., Chrząstowa, Konarzyc, Chwałkowa Kościelnego i Mchów raz przedszkolaki z „Bajkowego Świata” w Książu Wlkp. W szczególności upodobali sobie utwór „Cygan i baba”, który został wystawiony w dwóch różnych aranżacjach i choreografiach. Oprócz tego nie zabrakło fragmentu słynnej „Zemsty” oraz uniwersalnych bajek: „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli” czy „Motyl”.

Wszystkim przestawieniom bacznie przyglądał się sam… Aleksander Fredro, w którego rolę wcielił Jacek Baranowski, członek Uniwersytetu Entuzjastów Świata. Uczestnicy przeglądu mogli bliżej postać komediopisarza dzięki przeplatającym poszczególne występy konwersacjom, jakie przeprowadziła z nim Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury.

Każda z występujących placówek otrzymała na koniec dyplomy za udział oraz książkowe nagrody dla swoich bibliotek.