Hip-hopowe graffiti, czyli warsztaty artystyczne w plenerze

Administrator 24 lipca 2023

Podczas Centrum Hip-Hop Festival 22 lipca odbyły się warsztaty graffiti zorganizowane dla chętnych. SNZCREW, czyli wielkopolska grupa grafficiarska, która powstała 3 lata temu, pokazała, jak powstają tego typu obrazki artystyczne, malując w międzyczasie logo festiwalu. Oprócz tego każdy, kto chciał, mógł, również pobawić się w grafficiarza i na drugiej strony specjalnie ustawionej płyty, zaprezentować swoje artystyczne możliwości.

Wstęp na to wydarzenie był bezpłatny, a zrealizował je Uniwersytet Entuzjastów Świata w ramach projektu “Sztuka na murach: warsztaty graffiti i pokazy filmów o kulturze ulicznej”, który dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Lider Zielonej Wielkopolski.

Partnerem projektu było Centrum Kultury Książ Wlkp.