It’s up to US – CK wzięło udział w międzynarodowych warsztatach teatralnych

Administrator 14 marca 2022

Ekipa Centrum Kultury wzięła udział w międzynarodowym projekcie „It’s up to US MULTIPLYING THE THEATRE OPPRESSED METHOD WORKING FOR SOCIAL CHANGE” dla lokalnych liderów, animatorów, edukatorów, ludzi pracujących metodami teatralnymi w ramach Erasmus +. Przez blisko tydzień w Ceglarni w Jarosławkach gościła wieloosobowa grupa osób z 5 krajów: Francji, Niemiec, Portugalii, Polski i Węgier związana z III sektorem organizacji pozarządowych i pracą w obszarze edukacji kulturowej lub animacji i integracji społecznej.

11 marca uczestnicy podzielili się metodologią pracy, jaką jest Teatr uciśnionych i zaprezentowali możliwości i potencjał Teatru Forum w pracy dla zmiany społecznej. Spotkanie było prowadzone wielojęzycznie — pracowaliśmy warsztatowo w języku angielskim polskim i francuskim. Była to świetna okazja do rozmów i wymiany doświadczeń pracy ze społecznością lokalną. ?