Kolorowo i aktywnie, czyli Bieg Kolorów 2023!

Administrator 24 lipca 2023

Około 220. uczestników – w wieku od kilku miesięcy do hmmm… kilkudziesięciu lat 😉 wzięło udział w kolejnej edycji Biegu Kolorów zorganizowanego przez Centrum Kultury. W sobotnie popołudnie na linii startu zorganizowanego przy ksiąskim Amfiteatrze pojawili się mali i duzi biegacze oraz wózki i rowerki 😉. W tym roku większość uczestników wybrała krótszą 1,5-kilometrową trasę, choć nie zabrakło ok. 20 śmiałków, którzy pokonali 5-kilometrowy odcinek. Celem było ich ukończenie, bez wyścigu o miejsce.

Po zarejestrowaniu się każdy otrzymał pakiet startowy, w tym m.in. kolorowe proszki na kulminacyjny wyrzut kolorów holi.

Przed wyruszeniem w trasę, wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Dominika Jankowiaka, instruktora z Xtreme w Śremie. Dla uzyskania lepszego efektu z kolorowymi proszkami w Amfiteatrze miało miejsce jeszcze „białe szaleństwo”, czyli piana party! 😉 Z wielkiej wytwornicy poleciały hektolitry piany, zapewniając świetną chłodzącą kąpiel w pianie. Jako piersi w trasę ruszyli uczestnicy dłuższego odcinka, a chwilę po nich – krótszego Po drodze w różnych punktach czekały na nich kurtyny wodne strażaków z OSP Książ Wlkp. i Włościejewice-Ługi oraz proszkowe atrakcje 😊. Na linię mety przybiegli więc już kolorowi, lekko zmoczeni i zmęczeni, ale zadowoleni 😉. Tutaj też każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Przed finałowym wyrzutem kolorów holi odbyło się po raz kolejny piana party, a po nim – na komendę Marioli Kaźmierczak dyrektora Centrum Kultury, Amfiteatr przybrał już różnokolorowe oblicze! 😉

Sponsorem wydarzenia był bank PKO BP.