Koncert Bożonarodzeniowy – muzycznie i tanecznie w świątecznym klimacie

Administrator 20 grudnia 2018

Jeśli ktoś chciał się „świątecznie nastroić” to z pewnością podczas tegorocznego Koncertu Bożonarodzeniowego, podsumowującego całoroczną działalność sekcji skupionych wokół Centrum Kultury, mógł tak zrobić. 16 grudnia w sali Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i popularne piosenki świąteczne. Koncert otworzyła grupa gospelowa ze studia wokalnego „Przestrzeń Głosu” z Poznania i wprowadziła zaproszonych gości, wśród których byli m.in. Burmistrz Książa Teofil Marciniak, Wiceburmistrz Mirela Grześkowiak, radni, sołtysi, członkowie Uniwersytetu Entuzjastów Świata, rodzice występujących dzieci, w świąteczny klimat.

Muzycznie i tanecznie przygotowały się także dzieci, młodzież oraz dorośli na co dzień uczęszczający na takie zajęcia jak: Ognisko muzyczne (instruktor Danuta Młyńczak), Helen Doron (instruktor Anna Michalak), zajęcia wokalne (instruktor Agnieszka Witasik-Melewska), pole dance (instruktor Weronika Karalus), hip hop (instruktor Łukasz Mielcarek), Mażoretki (instruktor Klaudia Ptak), Orkiestry Dętej (dyrygent Łukasz Gowarzewski), Chóru Consensus (dyrygent Anita Szymanowska) oraz działające przy KARnecie Mażoretki Feeling (instruktor Julia Olszewska). Pierwszy raz pierwszy uczestnicy koncertu mogli usłyszeć zespół Integranci, który przez chwilę był również związany z Centrum Kultury.

Tradycyjnie też grupa JIU JITSU pod wodzą Leszka Jankowiaka zaprezentowała się w pokazie kilku sportowych chwytów.

Prowadząca imprezę Mariola Kaźmierczak, dyrektor Centrum Kultury wspomniała o patriotycznych i jubileuszowych akcentach 2018 r. takich jak: 170. rocznica Wiosny Ludów – bitwy o Książ, 200-lecie istnienia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Książu Wlkp., 90-leciu OSP Książ Wlkp., 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i 100. rocznicy Powstania Wielopolskiego. Goście obejrzeli także film „Łączy nas pamięć” oraz z obchodów niepodległościowych na rynku w Książu Wlkp.

Niespodzianką było niecodzienne trio śpiewacze, czyli pierwsze tego typu spotkanie trzech znanych i działających społecznie w gminie Książ Wlkp. panów: Pawła Walkowiaka (radnego), Romana Ptaka (Orkiestra Dęta) i Mariusza Wojciechowskiego (Kurkowe Bractwo Strzeleckie). Wspólnie zadebiutowali kolędą „Przybieżeli do Betlejem”.

Gwoździem programu był także występ połączonych sił CK, czyli Marioli Kaźmierczak i Agnieszki Witasik-Melewskiej oraz Anity Szymanowskiej i prowadzonego przez nią Chóru Consensus w dwóch świątecznych utworach: „Feliz Navidad” i „Gdy śliczna Panna”. W „chórkach” pojawiła się także żeńska ekipa CK.

Nie zabrakło również podziękowań dla wszystkich, którzy przez cały ten rok wspierali na różnych frontach działania Centrum Kultury – od akceptacji pomysłów, przez włączenia się w sprawy organizacyjne aż po wdrożenie ich w życie. Bez przychylności włodarzy gminy, radnych, sponsorów, wolontariuszy, członków naszych rodzin i wielu wielu osób, które chcą nam pomagać na co dzień wiele działań nie byłoby możliwe! Za to jeszcze raz Wam ekipa Centrum Kultury szczególnie dziękuje!

Również i zespół CK otrzymał podziękowania oraz prezent z rąk Wiceburmistrz Mireli Grześkowiak w postaci obrazu z bardzo bliskim nam cytatem: „Impossible is nothing…” ?

 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content