Kubusie Puchatki na lekcji regionalnej i bibliotecznej

Administrator 29 marca 2023

Dzisiaj (29 marca) gościliśmy kolejnych miłych gości w ksiąskiej bibliotece i Izbie Regionalnej. 😊 W pierwszej kolejności Grupa Kubusie Puchatki z Przedszkola „Bajkowy Świat” w Książu Wlkp. najpierw zajrzała do tej ostatniej, gdzie obejrzeli eksponaty i ułożyli niepodległościowe puzzle. Później w bibliotece wykonali historyczne bingo, a następnie z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwietnia) zobaczyły, jakie rodzaje książek dziecięcych oferuje biblioteka (m.in. pluszaki, grzechotki, rozkładanki, bez słów). Poznały również pokrótce historię ich powstawania, oglądając stare dziecięce pozycje z naszej biblioteki (które miały 30, 50, a nawet 70 lat). Zagrali też w historyczne memory i pisali gęsim piórem.