Lem rządzi w ksiąskiej bibliotece!

Administrator 10 września 2021

Urodził się we wrześniu (12 lub 13 – jak podają różne źródła) 100 lat temu i z pewnością był wizjonerem, futurologiem, którego teorie i książki nie dla wszystkich kilka dekad temu były zrozumiałe. Niemniej Stanisław Lem otarł się o literacką nagrodę Nobla (był do niej nominowany), a jego dzieła są znane poza Polską. Lekarz z wykształcenia, pisarz z wyboru poruszał takie tematy jak np.: rozwój nauki i techniki, możliwość porozumienia się istot inteligentnych oraz jakie miejsce zajmuje człowiek we wszechświecie.

Z okazji tego, że obchodzimy Rok Lema, zapraszamy Was do naszej biblioteki, której codzienny ? wymiar zmienił się w krainę jutra ?. Błyszczy się tu ? i nie brakuje kosmicznych stworzeń ?. Obowiązkowo zajrzyjcie na regał pod zegarem, gdzie możecie zapoznać się z twórczością Lema oraz innymi tytułami poświęconymi tematyce wszechświata, fizyki, science-fiction itp. A w prezencie dostanie od nas wyjątkowe zakładki. ?

Przypominamy Wam też o kończącym się terminie (do 13 września) oddawania prac w konkursie dla dzieci na robota przestrzennego! ?

Do zobaczenia w innej, bo… kosmicznej bajce! ?