“Muzyka na wodzie”, czyli barokowe brzmienia w Jarosławkach

Administrator 28 lipca 2018

Wyjątkowy koncert, muzyka przeniesiona z dawnego baroku, świetni muzycy i nietypowe okoliczności przyrody – koncert “Muzyka na wodzie” – instrumentalna kompozycja Georga Friedricha Händla to pierwsze tego rodzaju muzyczne przedsięwzięcie na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach. W niedzielny wieczór (22 lipca) dźwięki fletów, fagotów, trąbek, waltorni, instrumentu klawiszowego – basso continuo i tuby rozbrzmiewały na tamtejszej plaży. Po błyskotliwych sonatach na instrumentach dętych nastąpił niesamowity teatr ognia, fireshow oraz pokaz szczudlarzy. Impreza była dofinansowana z programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura-Interwencje 2018” w ramach projektu “Z KOSĄ NA PRUSAKA – obchody 170. rocznicy Wiosny Ludów”.

Muzycy:

flety:
Ewa Biały, Emilia Mieczkowska, Marika Apolinarska, Natalia Białasik,
fagoty:
Leszek Marszałek, Krzysztof Myler
trąbki;
Maciej Gwóźdź, Szymon Gwóźdź
waltornie:
Petr Kozel, Paweł Piętka
tuba i dyrygentura:
Wiktor Bąk
realizacja basso continuo – instrument klawiszowy