Na planie bitwy o Książ

Administrator 20 września 2021

Niedzielny (18 września) ranek na ksiąskich Mogiłach rozpoczął się w dość nietypowy sposób, bo od… budowania planu filmowego potrzebnego do nagrania inscenizacji bitwy o Książ ? Był to efekt realizacji przez OSP Włościejewice-Ługi (wnioskodawca) i Centrum Kultury Książ Wlkp. (partner) projektu „Z kosą na Prusaka – inscenizacja historyczna w Książu Wlkp.” złożonego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Strażacy z OSP Włościejewice-Ługi, Kołacina i Książa Wlkp., pracownicy Centrum Kultury Książ Wlkp., Przedszkola „Bajkowy Świat” w Książu Wlkp., członkowie Uniwersytetu Entuzjastów Świata i inni ochotnicy wcielili się w role uczestników wydarzeń, jakie miały miejsce 29 kwietnia 1848 r.

Scenariuszem i narracją zajął się Tomasz Klauza, właściciel jedynego w Polsce muzeum poświęconego Epoce Napoleońskiej w Witaszycach, pasjonat historii, ze szczególnym uwzględnieniem okresu wojen napoleońskich.

Część zdjęć powstała także w Dworze Gogolewo.

Już niebawem będziecie mogli zobaczyć efekty tych zdjęć filmowych! ? Na razie zobaczcie, co się działo na planie! ?

Dziękujemy wszystkim za udział w inscenizacji oraz za wypożyczenie najróżniejszych przedmiotów codziennego użytku i strojów, bez których nie byłoby możliwe odtworzenie tej epoki! ?

A oto nasi aktorzy-amatorzy ?:

Role damskie:

Bocz Barbara