Posprzątamy razem świat

Administrator 14 września 2023

Akcja sprzątanie świata 🗑️🗑️🗑️ to piękna inicjatywa lokalnych społeczności integrujących się w słusznej sprawie. W tym roku czeka nas wyjątkowy finał Akcji Sprzątanie Świata, ponieważ od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat!

Wielki Finał Akcji odbędzie się tradycyjnie w trzeci weekend września: 15.09 (piątek), 16.09 (sobota), 17.09 (niedziela), ale akcje można przeprowadzać do końca września.

Liczymy na to, że do tegorocznej akcji 🚯 włączy się całe społeczeństwo naszej gminy. Za dobry przykład mogą nam posłużyć uczniowie naszych szkół i najaktywniejsze sołectwa, które już od wielu lat bezinteresownie biorą udział w tym przedsięwzięciu. Także w tym roku wszyscy chętni i troszczący się o czystość na terenie naszej gminy mogą dołączyć do wydarzenia poprzez uprzątnięcie odpadów zalegających w miejscach do tego nieprzeznaczonych – a wszystko w myśl aktualnego hasła – Sprzątanie łączy ludzi.

Plakat jubileuszowej edycji Sprzątania świata – Polska zaprojektował Andrzej Pągowski, znakomity artysta grafik, który niemal od początku działalności Fundacji Nasza Ziemia ofiarowuje swoje dzieła i swój niezwykły talent z serca – non-profit. Jego tegoroczny plakat znakomicie puentuje hasło wybrane dla 30. edycji Akcji, które brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Zgodnie z znanym już schematem, zgłoszenia udziału w akcji należy dokonać do wtorku, 12 września:- w Urzędzie Miejskim (jeśli mieszka się w Książu Wlkp.),- u Sołtysa (jeśli jest się mieszkańcem wsi).Ksiąski samorząd z swojej strony zapewnia bezpłatne rękawice i kolorowe worki na zebrane posegregowane odpady, a od Państwa oczekuje chęci oraz sumiennego zbierania odpadów. Dlatego, zgodnie z hasłem tegorocznej jubileuszowej Akcji, połączmy siły, by manifest nie śmiecenia w naturze wybrzmiał w tym roku naprawdę głośno i poniósł się jak najdalej.

Zapisy i szczegóły akcji (w tym ustalenie kwestii odbioru śmieci) u Sołtysów oraz w Urzędzie Miejskim pod nr tel.: 61 28 22 001 wew. 33. Po zakończonej akcji relacje zdjęciową można przesłać do ksiąskiego magistratu na adres: urzad@ksiaz-wlkp.pl lub natalia.praczyk@ksiaz-wlkp.pl, z dopiskiem: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach promocyjnych akcji oraz zgodę na udostępnienie wizerunku i publikację nadesłanych zdjęć na portalu internetowym Gminy Książ Wlkp.”

Centrum Kultury w Książu Wlkp. serdecznie zaprasza do udziału w akcji sprzątania świata podczas pierwszego gminnego grzybobrania 🍄🍄🍄 pod hasłem “Poznaj dary włościejewickich lasów”, które odbędzie się 24 września o godzinie 13:00 przy świetlicy we Włościejewicach

Fot. Fundacja Nasza Ziemia

Info: Portal miejski Książ Wlkp. ksiaz-wlkp.pl

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content