Poznajcie prelegentki Kongresu Kobiet!

Administrator 4 listopada 2024

Kobiety mają głos…, czyli przedstawiamy Wam prelegentki Kongresu Kobiet im. Emilii Sczanieckiej, który czeka nas już za kilka dni! Dowiedzcie się, z kim macie szansę spotkać się w najbliższy piątek. Drogie Panie! Koniecznie bądźcie z nami 8.11 od godz. 16.00 w Ceglarni Jarosławki! Bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Kultury, na stronie: www.ck-ksiazwlkp.pl/bilety-ck/ i w Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie.

KOBIETA PRAWO

Aleksandra Sudolska – założycielka Stowarzyszenia Local Girls Movement, w którym wraz z grupą zaangażowanych członkiń, działa na rzecz edukacji i wzmocnienia kobiet oraz osób z doświadczeniem kobiecym. Ich głównym celem jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której uczestniczki spotkań mogą zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Wszystko to, oparte jest o idee siostrzeństwa. Stowarzyszenie zainicjowała z potrzeby serca, widząc jak bardzo kobietom potrzebne jest wsparcie i miejsce do dzielenia trosk, w którym czują się bezpiecznie. Jest też założycielką klubu Schron, miejsca imprez, wydarzeń kulturalnych i inicjatyw społecznych, które nie boi się angażować w sprawy ważne. Poznanianka roku 2023, liderka równości Wielkopolski 2023 według Forbes Women i British Embassy. Autorka audycji Poza Schematem w Radio Poznań.

KOBIETA DZIAŁANIE

Honorata Kostro – współzałożycielka poznańskiej Fundacji Czas Kobiet. Z wykształcenia kryminolożka i dziennikarka. Aktualnie poszerza wiedzę w Studium Przeciwdziałania Przemocy Domowej organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Pracowała m.in. jako redaktorka TVN24 oraz dziennikarka „Gazety Wyborczej”, gdzie zajmowała się tematami społecznymi. Od trzech lat jest związana z sektorem pozarządowym – instytucjami specjalizującymi się w przeciwdziałaniu przemocy domowej wobec kobiet. Obecnie w Fundacji Czas Kobiet zajmuje się koordynacją projektów pomocowych. 

KOBIETA HISTORIA

Agnieszka Jankowiak-Maik – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, doktorka nauk humanistycznych, publicystka i aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako „Babka od histy”. Autorka książki „Historia, której nie było”. Laureatka XIV edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, „Medalu Wolności Słowa” Grand Press w kategorii „Obywatel(ka)” oraz tytułu Wielkopolski Nauczyciel Roku 2021. Absolwentka International Visitor Leadership Program. Wiceprezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet. Promotorka nowoczesnych metod nauczania, społeczeństwa obywatelskiego i kobiecej strony historii.

KOBIETA MUNDUR

Podinsp. Katarzyna Andrzejczak – od początku swojej kariery związana jest ze służbą prewencyjną. Swoją mundurową karierę rozpoczęła od Wydziału Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania (obecnie Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu). Pełni funkcję Kierownika Sekcji Operacji Policyjnych i Zarządzania Kryzysowego Sztabu Policji KWP, wydziału zajmującego się w głównej mierze zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zabezpieczania imprez masowych, zgromadzeń i innych zagrożeń istotnych dla stanu bezpieczeństwa w województwie wielkopolskim. Do największych działań, w których brała, zaliczają się m.in. zabezpieczenie Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012, „Chrzest 1050”, BAŁKANY 2019”, „KLIMAT 2019”, „Obóz dla KLIMATU 2020”. Ponadto jest Wojewódzkim Koordynatorem do spraw Negocjacji Policyjnych KWP w Poznaniu, nadzoruje sprawne funkcjonowanie systemu negocjacji policyjnych w województwie. Odpowiada za podnoszenie kwalifikacji zawodowych negocjatorów policyjnych i za ich szkolenie i w tym zakresie współpracuje z psychologami policyjnymi, Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym w Poznaniu oraz podmiotami pozapolicyjnymi. Odznaczona została m.in. Medalem za długoletnią służbę oraz zasłużonego Policjanta.

KOBIETA MEDYCYNA

Anna Gwiazdowska – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, wiele lat pracowała w korporacji, którą porzuciła na rzecz pracy, której motywem przewodnim jest misja pomagania. Wiedzę korporacyjną wykorzystuje w pracy w Fundacji. Odpowiedzialna jest za koordynację i kontakty międzynarodowe z takimi krajami jak np. Madagaskar, Libia, Kamerun, Republika Środkowej Afryki, Bośnia i Hercegowina, Gambia, Ukraina Liban. Zajmuje się także współpracą z firmami medycznymi, instytucjami, przedsiębiorcami, szpitalami, ale także Dowództwem Operacyjnym Sił Rodzajów Sił Zbrojnych w zakresie organizacji m.in. transportu humanitarnego samolotami wojskowymi. Pomoc humanitarna Fundacji to głównie wysyłanie sprzętu medycznego i lekarzy wielu specjalizacji na misję. Osobiście nadzorowała akcję humanitarną w Libanie i Gambii.

Skip to content