Retro-Książniczki z okazji Dnia Kobiet

Administrator 14 marca 2019

Pozostały po nich wspomnienia, stare, pożółkłe, nadgryzione czasem fotografie w rodzinnych albumach, na strychach, w szufladach i innych miejscach. Żyły w zupełnie innych czasach, według innych reguł i zasad. W nieco odmienny sposób dbały o swoją higienę i urodę. Miały podobne obowiązki domowe i to one trzymały w ryzach nie tylko kuchnię, ale i inne elementy domowego ogniska. Pisać o nich i o minionych dekadach można bez końca, bo jest to czas, którego już nie wrócimy, ale możemy za to przeżyć podróż do chwil, kiedy nasze mamy, babcie czy prababcie dorastały, wychodziły za mąż czy udzielały się społecznie lub towarzysko. Tak zaczyna się opowieść o „Retro-Książniczkach”, czyli wystawie, która 8 marca zagościła w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp. Podczas jej otwarcia nasz kolega z zespołu Centrum Kultury Zenon Ratajczak wręczał odwiedzającym to miejsce paniom symbolicznego kwiatka z okazji Dnia Kobiet. Wystawę poświęconą mieszkankom gminy Książ Wlkp. żyjącym kilka dekad temu można oglądać w godzinach pracy Biblioteki Publicznej do końca marca.