Rozśpiewany Dzień Kobiet

Administrator 11 marca 2023

Taka właśnie była kolejna odsłona Dnia Kobiet, który w Centrum Kultury trwa cały miesiąc.  10 marca w Dzień Mężczyzn odbyło się kolejne z cyklu „Kulturalny marzec dla kobiet” wydarzenie pt. „Każda kobieta śpiewać może…” z Chórem Consensus w ESA we Włościejewkach.

UEŚ podsumował 2022 r. i rozliczył Zarząd

Zanim jednak rozpoczęła się muzyczna część tego spotkania, dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak i Anna Kaczmarek, prezes Uniwersytet Entuzjastów Świata przeprowadziły sprawnie Walne Zebranie UEŚ podsumowujące i rozliczające rok 2022, drugi swojej działalności w formie stowarzyszenia. W tym okresie jego szeregi zasiliło 13 nowych członków, dając łącznie 111 osób. W ubiegłym roku zorganizowano łącznie 25 imprez z 30 zaplanowanych sfinansowanych przez UEŚ m.in. z pozyskanych środków zewnętrznych W 2022 r. członkowie UEŚ udział wzięli więc m.in. w:

– 5 akcjach sportowych m.in. nordic walking w Sebastianowie i Książu oraz na zakończenie roku akademickiego sportowe party na plaży w Jarosławkach,

– Senioriadzie w Zbrudzewie (3 miejsce),

– samochodowym rajdzie nawigacyjnym „Z Józefem w aucie”,

-3 wyjazdach do kina i raz do teatru,

– 9 spotkaniach z ciekawymi ludźmi nierzadko znanymi z telewizji

– wyjeździe na Poznański Jarmark Świąteczny, – spotkaniu świątecznym w Ceglarni w Jarosławkach,

– cyklu warsztatów – makrama, rysunek, florystyka.

W imieniu Komisji Rewizyjnej sprawozdanie odczytał Jacek Baranowski, a po nim postawił wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi za rok sprawozdawczy. Zarówna ta uchwała, jak i inne elementy walnego wymagające głosowania (w tym rozszerzenie działalności statutowej o „organizację przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, patriotycznym, historycznymi itp. nawiązujących do ważnych lokalnie wydarzeń historycznych”) przyjęte zostały jednogłośnie.

Muzyczny pociąg

„Jedzie pociąg…” w takim klimacie członkowie Chóru Consensus i Dj Mateo zabrali wszystkich uczestników wydarzenia w muzyczną podróż po najsłynniejszych polskich i zagranicznych utworach. Nie zabrakło przy tym różnej choreografii 😊. Studenci bardzo szybko podchwycili tę formę zabawy i aktywnie włączyli się w śpiewanie. Dostali też mały „prezent” od chórzystów. Tomasz Cichy, nowy członek Chóru Consensus, napisał piosenkę dla UEŚ, który został odśpiewany członkom stowarzyszenia. Również Chór z okazji obchodzonego w tym roku 15-lecia swojego istnienia otrzymał od CK prezent, czyli segregatory na teksty piosenek (których mają już kilka tomów) wraz z nowym logo.  Kilkugodzinnej rozśpiewanej zabawie towarzyszyła kawa, wino bezalkoholowe i ciasto. Na koniec każda z pań otrzymała od Mariusza Wojciechowskiego (jedynego męskiego rodzynka w ekipie CK 😊) tulipana. Na początku wydarzenia wszystkie uczestniczki przyjęły także życzenia od burmistrza Teofila Marciniaka, który również pojawił się na spotkaniu.

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content