Spotkanie z gitarą przy rogalu

Administrator 13 listopada 2019

12 listopada odbyła się dalsza część obchodów związanych z 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem spotkaliśmy się w Bibliotece Publicznej, gdzie zapanował muzyczny klimat. Jako pierwszy miał miejsce recital w wykonania Jacka Baranowskiego, członka Uniwersytetu Entuzjastów Świata, który akompaniując sobie gitarą, zaśpiewał  kilka polskich piosenek z dawnych lat. Wielkim hitem był jednak utwór, do którego tekst napisała żona pana Jacka, Nina Baranowska. Słuchacze domagali się bisu Wiejskiego tanga retro, włączając się do wspólnego śpiewania.

Nie mogło również zabraknąć słodkiego akcentu. Z okazji dnia Świętego Marcina, obchodzonego 11 listopada  na uczestników czekały rogale, upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich z Brzóstowni.

Później przyszedł czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Chórem Consensus, który z kolei wciągnął uczestników spotkania w muzyczną podróż z okresu I oraz II wojny światowej. Wszyscy chętnie włączyli się do patriotycznego karaoke. Pojawiły się momenty wzruszenia przy wspominaniu lat okupacji i radości z powodu odzyskanej 101 lat temu niepodległości. Wykonawcy otrzymali na koniec po drobnym upominku w podziękowaniu za poświęcony czas.

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content