Tegoroczne Dni Książa Wlkp.

Administrator 3 sierpnia 2017

W sobotnie popołudnie i wieczór gościliśmy na rynku w Książu Wlkp. szczudlarzy i tancerzy ognia. Pierwsi poprowadzili animacje dla dzieci, następni żonglowali pochodniami i płonącymi kulami. Sobotę zakończono kinem plenerowym Porady na zdrady.

Niedzielnym rankiem pojawił się na rynku w Książu Wlkp. krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Podczas czwartej zbiórki krwi zarejestrowano 37 dawców, 25 z nich oddało 10,390 ml krwi.

Z lądowiska tuż przy mogiłach startował helikopter oferując loty widokowe nad miastem. Na stadionie miejskim czekały na przybywających czekały stoiska gastronomiczne i animacje dla dzieci prowadzone przez szczudlarzy.

Program ze sceny rozpoczęli młodzi soliści: Mikołaj Gadomski i Tosia Mikulska. Kolejnymi punktami były letni występ chóru Consensus i biesiada śląska zespołu Fest. Oryginalnie zaprezentowała się wokalistka muzyki disco polo Etna. Świetny koncert zagrał zespół Ogień. Ich rozpoznawalny doskonale przebój Mary Jane wywołał aplauz publiczności. Przed największym wydarzeniem tego dnia, czyli tuż przed koncertem Ani Wyszkoni, powitali zebranych zastępca burmistrza Książa Wlkp. Mirela Grześkowiak i przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Przybylski. Przeprowadzono też konkurs wiedzy związany z energią elektryczną, jako że jednym z głównych sponsorów imprezy była firma Enea.

Koncert Ani Wyszkoni okazał się wspaniałym widowiskiem muzycznym. Kilka odsłon występu i każda inna zostało przyjętych z entuzjazmem. Bisy i spotkanie z fanami trwały długo w noc. A w między czasie pokaz fajerwerków obwieścił zakończenie ósmych Dni Książa.

 

 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content