Aktor, poeta, (dramoto)pisarz – kulturalne wcielenia Jana Pawła II

Administrator 18 maja 2020

Aktor, poeta, pisarz – kulturalne wcielenia Jana Pawła II

Gdyby żył, to dziś świętowałby 100 lat, a wraz z nim zapewne prawie cała kula ziemska ? Zanim świat poznał Karola Wojtyłę jako papieża Jana Pawła II, zanim On sam zdecydował się na kapłański żywot, ujawnił wiele swoich artystycznych talentów: aktora, poety i pisarza. Dziś, w setną rocznicę Jego urodzin, przygotowaliśmy dla Was trochę ciekawostek, ukazujących kulturalne wcielenia jednego z najsłynniejszych Polaków, którą możecie zobaczyć tu:

Oprócz tego posłuchajcie niezwykłego przedsięwzięcia, czyli efektów projektu JP2song.pl. Wielki chór osób, które na co dzień zawodowo lub amatorsko zajmują się graniem i śpiewaniem, nagrał utwór „Widziałem Cię”, napisany specjalnie na setne urodziny św. Jana Pawła II: