Biało-czerwony Książ Wlkp. – pierwsza odsłona patriotycznych obchodów

Administrator 13 listopada 2018

11 listopada 2018 – wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień – rozpoczął się w Książu Wlkp. o godz. 11.45 mszą św. w intencji Ojczyzny. Odbyła się ona w Kościele pw. św. Mikołaja. Uczestnicy mszy włączyli się ogólnopolską akcję NIEPODLEGŁA DO HYMNU! i zaśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Swój koncert pieśni patriotycznych dał również miejscowy chór „Consensus”. Następnie wszyscy przemaszerowali na rynek, gdzie powitała ich Dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak. W czasie odegranego Hymnu Polski wciągnięta została na maszt flaga narodowa przez poczet flagowy OSP Książ Wlkp. W imieniu całej społeczności symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem rozstrzelanych mieszkańców gmin Książ Wlkp. i Dolsk złożył Burmistrz Teofil Marciniak.

Kolejnym punktem było przekazanie 21 sołectwom gminy Książ Wlkp. flag od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wysłano je do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w kraju za pośrednictwem Poczty Polskiej, w tym także do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. Dalszego ich przekazania dokonały przedszkolaki z Przedszkola w Książu Wlkp.

O tym, jak ważny jest to dzień dla wszystkich Polaków, powiedział w swoim przemówieniu Burmistrz, jednocześnie przedstawiając jego krótki rys historyczny.

A tak świętowaliśmy 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości do południa:

 

 

 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content