Dni Książa Wlkp. 2018 – dzień pierwszy (fotorelacja)

Administrator 6 sierpnia 2018

Takich atrakcji kulturalnych w Książu Wlkp. jeszcze nie było. 4 sierpnia mieszkańcy gminy po raz pierwszy byli świadkami videomapingu – pokazu wykorzystującego nowoczesną technikę tworzenia obrazu na przedmiotach i budynkach w taki sposób, aby dany przedmiot lub budynek ożył, bądź został graficznie zmieniony. W ten niezwykle widowiskowy sposób udało się przedstawić najważniejsze wydarzenia patriotyczne z Wiosną Ludów na czele. Trudne, smutne i radosne, szczęśliwe chwile opowiedziane zostały oryginalnym obrazem, połączonym z muzyką i światłem laserów. Było to wydarzenie artystyczne i edukacyjne w jednym, przybliżające szczególnie okres Wiosny Ludów i Kosynierów.

Wcześniej dla najmłodszych widzów wystąpił Teatr Łata z widowiskiem “Morskie opowieści”. Po nim największe polskie i zagraniczne szlagiery zaśpiewała poznańska wokalistka Beata Noszczyńska. W międzyczasie w pokazie tanecznym zaprezentowały się mażoretki z grupy “Feelings”. Gdy nad ksiąskim rynkiem zaczęło się ściemniać niebo, w sercu miasta ruszył spektakl “Czas wilka” w wykonaniu Teatru Ewolucji Cienia. Obie teatralne atrakcje zostały zrealizowane w ramach projektu Teatr w Małym Mieście.

Wieczór pełen kulturalnych i historycznych atrakcji zwieńczyło kino plenerowe. Tym razem wyświetlona została świetna polska komedia “Exterminator. Gotowi na wszystko”.

Videomaping został dofinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura-Interwencje 2018” w ramach projektu “Z KOSĄ NA PRUSAKA – obchody 170. rocznicy Wiosny Ludów”.

 

 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content