Koniec roku akademickiego podczas Letniego party na plaży w Jarosławkach

Administrator 8 lipca 2022

Kolejny rok akademicki zaliczony! ? Członkowie Uniwersytetu Entuzjastów Świata świętowali to wydarzenie 2 lipca w… Jarosławkach w ramach Letniego party na plaży. ? Zanim jednak z rąk wiceburmistrz Książa Wlkp. Mireli Grześkowiak oraz dyrektora Centrum Kultury Marioli Kaźmierczak otrzymali tradycyjne birety, dyplomy i okolicznościowe upominki, mieli za zadanie odbyć „ścieżkę zdrowia”. Każdy otrzymał specjalną kartę, na której musiał uzyskać zaliczenie m.in. z badania poziomu glukozy, ciśnienia, wzroku, które wykonywały pielęgniarki: Aleksandra Lewicz i Anita Wojciechowska, nordic walking (przeprowadzonych przez instruktorów z Chodzę Bo Lubię Śrem), ćwiczeń sportowych (które nadzorowali instruktorzy z Xtreme Fitness Śrem). Na liście punktów do odwiedzenia znalazło się również stoisko, na którym czekała dobrze im znana fizjoterapeutka Kinga Ryszewska. Na liście zadań do wykonania była też dietetyczka Aneta Grzelka Hildegarda i zielarka od 7 boleści w jednym, która mierzyła wzrost, wagę oraz BMI. Ratownik medyczny z OSP Chrząstowo za to szkolił studentów z RKO, czyli resuscytacji krążeniowo – oddechowej, często niezbędnej podczas przeprowadzania pierwszej pomocy.

Wyzwaniem na zaliczenie była również… salsa ? Seniorzy i inni chętni wraz z instruktorem Łukaszem Mielcarkiem – w ramach warsztatów tańca nowoczesnego dofinansowanych z gminy Książ Wlkp. – nauczyli się kilku układów tanecznych. ?

Ponadto podczas zakończenia roku akademickiego studenci mogli także dowiedzieć się, czym zajmują się członkowie Ksiąskiego Klubu Seniora prowadzonego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. Na stoisku nie zabrakło ich pięknego rękodzieła oraz… smacznych ciasteczek własnej roboty. Natomiast Monika Bulińska, dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego — Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości przygotowała dla członków UEŚ oraz KKS quiz z pytaniami dotyczącymi różnych atrakcji turystycznych znajdujących się w gminie Książ Wlkp. Trzy wylosowane osoby otrzymały nagrody.

Po oficjalnym zaliczeniu roku akademickiego 2021/2022 studenci (oraz wczasowicze z Jarosławek ?) mogli wreszcie zacząć… imprezę. Do tanecznych pląsów na plaży przygrywał zespół GOODNIGHT, który zagrał i zaśpiewał hity kilku dekad, począwszy od lat 60. XX w. aż po aktualne przeboje. 

Spacer nordic walking był wydarzeniem zrealizowanym w zakresie kampanii „Wolni od nałogów” promującej zdrowy styl życia przygotowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 rok oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok.

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content