Ksiąski Dzień Ziemi miał różne oblicza

Administrator 25 kwietnia 2024

Jakie? Przeczytajcie!

W Jarosławkach

30 osób w wieku od 6 do…80 lat 😊 przeszło wspólnie ok. 52.000 kroków wokół Jeziora Jarosławskiego i część Terenów Rekreacyjnych w Jarosławkach sprzątając to miejsce z okazji Dnia Ziemi. Ta eko-inicjatywa członków lokalnego Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych z 20.04 przyniosła efekt w postaci ok. 500 kg zebranych w 40 workach śmieci. Członkowie SWDL oraz ich goście zakończyli tę akcję ogniskiem i słodkim poczęstunkiem.

W Chrząstowie

Dzień Ziemi, który odbył się 22.04 w Szkole Podstawowej w Chrząstowie, miał różne oblicza. Pierwszym z punktów była wyprawa uczniów i zaproszonych gości – m.in. Mireli Grześkowiak, wiceburmistrz Książa Wlkp. pod Pomnik Przyrody – Dąb Filip. Takie imię zostało mu wówczas oficjalnie nadane. Oprócz tego w ramach obchodów rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Twoje święto Ziemio” oraz uczniowie zaprezentowali się w programie artystycznym i pokazie mody ekologicznej.

W… Śremie

Na parkowe spotkanie pokoleń z okazji Dnia Ziemi zaprosili nas od wielu lat współpracujący z ksiąską gminą członkowie Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej. To wydarzenie dodatkowo było powiązane z 440. rocznicą śmierci Jana Kochanowskiego. Z tej okazji 22 kwietnia odbyło się odsłonięcie Lipowej Polany Kochanowskiego w Parku Miejskim w Śremie. Zaszczyt udziału w tym przedsięwzięciu przypadł Marioli Kaźmierczak, dyrektorowi CK.