Poturniejowa relacja

Administrator 1 czerwca 2017

Wiele emocji i sporo zabawy dostarczył uczestnikom Sołecki Dzień Dziecka i Gminny Turniej Sołectw rozegrany we Mchach 28 maja 2017 r.

Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn: Chwałkowo Kościelne, Ługi, Mchy, Zaborowo, Radoszkowo Drugie, Radoszkowo i Włościejewki, które jako jedyne sołectwo wystawiło mieszaną drużynę i… zwyciężyli!

Zmagano się w różnorodnych konkurencjach, i sprawnościowych i takich, w których trzeba było wykazać się pewną wiedzą, a mianowicie: slalom z balonami i na taczkach, zaplątaniec, narty, bieg farmera, rodeo i mądra głowa. W dodatkowej konkurencji w przeciąganiu liny, osobno ocenianej, zwyciężyła drużyna z Radoszkowa Drugiego. Nagrodę dla nich ufundowali Zastępca Burmistrza Mirela Grześkowiak i Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Przybylski.

Nad prawidłowością przebiegu turnieju i przy ocenie konkurencji czuwała komisja w składzie: Mirela Grześkowiak, Danuta Biniasz-Celka, Marek Celka, Sławomir Przybylski, Witold Opielewicz i Mariola Kaźmierczak.

W programie wzbogacającym imprezę wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Mchach i uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego prowadzonego przy CK przez Danutę Młyńczak.

Na zakończenie bawiono się przy muzyce zespołu Ever Band.

Organizatorzy: Sołectwo Mchy, Centrum Kultury Książ Wlkp.

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content