Dni Książa Wlkp. 2018 – świętuj z nami!

Administrator 26 lipca 2018

Zaczynamy wielkie odliczanie do urodzin miasta! Już 4 sierpnia na rynku prawdziwa uczta teatralno-filmowa dla widzów mniejszych i większych. “Wielki teatr w małym mieście” (https://www.facebook.com/teatrwmalymmiescie/) to inicjatywa, w ramach której najmłodsi obejrzą spektakl “Morskie opowieści” wystawiany przez Teatr Łata. Kolejną artystyczną propozycją jest spektakl widowiskowy “Czas Wilka” Teatru Ewolucji Cienia. Wielbiciele kina na leżakach i dobrych polskich komedii niech będą gotowi na … “Gotowi na wszystko. Exterminator”. W międzyczasie po raz pierwszy w Książu Wlkp. odbędzie się pokaz laserowo-mapingowy “Niepodległość”, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury “Kultura-Interwencje 2018”.

Niedziela (5 sierpnia) zapowiada się za to przede wszystkim muzycznie. Na ksiąskiej scenie przewijać się będą różne gatunki – znajdą coś dla siebie m.in. fani disco polo, pop-u, rockowych dźwięków czy występów chóralnych. Gwiazdą tegorocznych Dni Książa jest Andrzej Piaseczny. Oprócz tego wystąpią Dziemian, Norbi, Two Boys oraz Oxyal i Chór Consensus. Nie zabraknie także sportowych oraz gastronomicznych akcentów. Już dziś zachęcamy do wspólnego świętowania!