Wiwat Stach Wichura, czyli imieniny patrona ulicy

Administrator 14 maja 2018

Było tłumnie, barwnie i imprezowo – jak na imieniny przystało! 12 maja kolorowy tłum na czele ze szczudlarzami, Stachem Wichurą i innymi Kosynierami, Emilią Sczaniecką oraz władzami miasta przeszedł z terenu Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp. ulicą Stacha Wichury aż do Amfiteatru. Zaciekawił na tyle innych mieszkańcy, że chętnie wychodzili ze swoich domów i machali do maszerujących. Uczestnicy przemarszu wyposażyli się w kolorowe transparenty i wiele innych atrybutów, dzięki którym było ich słychać i widać.

W Amfiteatrze czekał już ogromny prezent-niespodzianka, a po jego otwarciu pofrunęło mnóstwo kolorowych balonów. Odśpiewano “Sto lat” wszystkim Stanisławom i zabawa zaczęła się już na całego. Animacje ze szczudlarzem Alexem i jego kolegami, gigantyczne bańki mydlane, wata cukrowa – to część atrakcji, jakie czekały na uczestników imprezy.

Nie tylko muzycznie serca gości zaproszonych na imieniny Stacha Wichury podbił MEZO. Zaprosił uczestników na scenę, chętnie pozował do “selfi”, rozdawał autografy i zachęcał do wspólnego śpiewania.

Przypadające na 8 maja imieniny Stanisława stały się świetnym pretekstem do tego, aby po raz pierwszy w historii miasta zorganizować imprezę poświęconą patronowi jednej z ulic – Stachowi Wichurze. Choć był postacią fikcyjną, to jednak dla miejscowych jest osobą od razu kojarząca się z epoką Wiosny Ludów i Kosynierami. Organizacją imprezy imieninowej zajęły się: Szkoła Podstawowa w Książu Wlkp. oraz Szkoła Podstawowa w Konarzycach. To jedna z imprez odbywających się w ramach patriotycznej akcji “Łączy nas pamięć”, dofinansowana z programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura-Interwencje 2018” w ramach projektu “Z KOSĄ NA PRUSAKA – obchody 170. rocznicy Wiosny Ludów”.

 

image_pdfPobierz stronęimage_printDrukuj stronę
Skip to content